K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Newsweek: Eesti on soomlaste Florida

Newsweek/PM
Newsweek: Eesti on soomlaste Florida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu linna kaunistavad amplid ja lillepüramiidid on lopsakad ja õierohked tänu Tori Lilleaia heale hooldusele.
Pärnu linna kaunistavad amplid ja lillepüramiidid on lopsakad ja õierohked tänu Tori Lilleaia heale hooldusele. Foto: Annika Poldre

Newsweek kirjutas tänases artiklis, et Eesti on vanemate soomlaste hulgas populaarne madalate maksude ja hindadega vanaduse veetmise koht.

Ajaleht vahendab Pärnu kinnivaramaaklerit Ingmar Saksingut, kelle sõnul müüs tema firma eelmisel aastal 15% 250st müüdud kinnisvaraobjektist just soomlastele.

Paljud Pärnus intervjueeritud soomlased kiidavad riigi madalaid hindu, lähedust Soomele ja võimalust saada isegi soomekeelset arstiteenust.

Vastavalt Soome riiklikule statistikale elab Eestis 1000 Soome pensionäri. Eelmisel aastal kolis Soomest Eestisse 244 pensionäri ja Pärnus kuulub soomlastele 650 kinnisvaraobjekti.

Saksingu sõnul tuleb Pärnusse senisest vähem noori Soome turiste alkoholi ostma ja tarbima, kuid üha rohkem vanu soomlasi soetab endale Pärnusse kortereid.

Eelmisel aastal tõid soomlased Eestist praamiga Soome 64 miljonit liitrit alkoholi, seal hulgas 32 miljonit liitrit õlut ja 11 miljonit liitrit longerot.

Soome suursaadiku Eesti Kirsti Narineni sõnul eelistab üha rohkem soomlasi Eestit kaugetele turismipaikadele ja Eestisse kolivate soomlaste arv näitab vaid tõusutrendi. Pärnu puhul on tema sõnul suureks plussiks ka kultuuritarbimise võimalused.

Märksõnad
Tagasi üles