Läti peaminister kaitses solidaarsusmaksu kõrgepalgalistele

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Läti peaminister Laimdota Straujuma.
Läti peaminister Laimdota Straujuma. Foto: AFP/SCANPIX

Läti peaminister Laimdota Straujuma ütles teisipäeval Läti riigitelevisioonile, et ei kavatse loobuda plaanist kehtestada kõrgepalgalistele solidaarne sotsiaalmaks.

«Debatt kujuneb väga ägedaks, kuid mina isiklikult toetan seda ideed," ütles peaminister usutluses riigitelevisiooni hommikuprogrammile.

Straujuma sõnul on võimukoalitsioon kindlalt otsustanud ettepaneku ellu viia, kuid opositsiooni negatiivne suhtumine on samavõrra tugev.

«Samm tooks sisse üllatavalt suure summa - 40 miljonit eurot 4500 inimeselt. Summa on tohutu ja debatt kujuneb ägedaks. Kuid ma ei kavatse loobuda ideest, mida pean väga kohaseks,» ütles valitsusjuht.

Läti koalitsioonierakondade moodustatud töörühm jõudis 18. augustil kokkuleppele reas meetmetes, mis suurendaksid 2016. aasta riigieelarve tulusid umbes 125 miljoni euro võrra.

Muu hulgas on kavas tühistada sotsiaalmaksu ülempiir enam kui 4000 euro suurustele kuupalkadele, mille tulemusel tooks solidaarsusmaks täiendavalt sisse 40,9 miljonit eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles