R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venemaa süüdistab USAd nõiajahis

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments
Maria Sahharova
Maria Sahharova Foto: SCANPIX

Venemaa välisministeerium kritiseeris karmisõnaliselt USA palvel Soomes kinni peetud Venemaa kodakondsusega isiku juhtumit.

Venemaa diplomaatide teatel ei ole selle puhul tegemist üksikjuhtumiga, vaid USA on käivitanud välisriikides venelaste vastu suunatud nõiajahi, edastab Yle.

Soome võimud võtsid 8. augustil kinni USAs internetipettustes kahtlustatava Venemaa kodaniku. USA-l on aega esitada Soomele väljaandmispalve 45 päeva jooksul alates kinnivõtmisest.

Venemaa välisministeeriumi pressiosakonna juhi Maria Zahharova teatel ei ole Soomes Vene kodanikuga  juhtunu ainus selline intsident.

Zahharova süüdistas, et USA korraldab igal pool maailmas Vene kodanike vastaseid operatsioone.

«See juhtum näitas, et USA tegutseb venelaste vastu süsteemselt ja regulaarselt. Tegemist on sõna otseses mõttes nõiajahiga. Selline Venemaa kodanike jahtimine ja nende arreteerimine leiab aset maailma igas nurgas,» nentis Zahharova.

Zahharova arvates läheb USA tegevus vastuollu rahvusvaheliste reeglite ja seadustega.

Vene välisministeeriumi esindaja rõhutas, et Soomel ei ole õigust kinnivõetud venelast USA-le loovutada.

Zahharova jätkas, et kui Venemaa kodanikku kahtlustatakse välismaal mõnes kuriteos, siis tuleb kõigepealt kontakteeruda Vene võimudega.

«Meie diplomaadid, kes resideeruvad Helsingis, teevad kõik oma riigi kodaniku abistamiseks,» lausus Vene välisministeeriumi esindaja.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles