Kas sinu arvates selline rohujuuretasandil, inimeselt-inimesele, lähenemine ongi võti pagulaskriisi lahendamiseks?
Ma arvan, et see on üks mitmest lahendusest. Valitsused on olnud üpris passiivsed. Nad ignoreerivad seda kriisi suurel määral. Samal ajal on palju inimesi, kes hoolivad ja tahavad aidata, aga neil ei ole võimalik seda teha. Nii et kui teeme selle lihtsaks ja kiireks, kus saab aidata konkreetset pagulast või pagulaslaagrit, siis see avaks palju võimalusi.
Kuidas te kindlaks teete, et teie initsiatiivist ei saa järjekordne MTÜ, mis lubab aidata, aga tegelikult jõuab vaid 10-30 protsenti abivajajateni?
Siin aitab tehnoloogia, mis on tegelikult juba olemas. Näiteks platvorm Kiva on laenupõhine süsteem, mille abil saaks abivajajatele raha saata otse mobiiltelefonile.
Abdulil vedas, temast tehti foto. Kuidas teete nii, et annetused ei sõltuks sellest, et sa oleksid õigel ajal õiges kohas?
Detaile ei ole me veel paika pannud. Aga sa saaksid ka toetada pagulaslaagrit enda lähistel. Näiteks kui sa elad Saksamaal ja tead lähedalasuvat pagulaslaagrit. Siis saaksid just neile raha saata. Nii palju on ühisrahastuskampaaniaid (ingl. keeles crowdfunding ja crowdsourcing) näiteks arvutimängude jaoks. Nad saavad miljoneid dollareid ja keegi ei ütle selle peale midagi. Kui korraga saab pagulane 150 000 dollarit, siis miks see on probleem?
Kas oled negatiivset vastukaja saanud?
Jah, muidugi! Yahoo artikli kommentaariumis öeldaks, et ta hakkab ISISt toetama ja rünnakuid Ameerikale. Igasuguseid hulle asju.