Lembergs võib Läti valitsuse lõhki ajada

Aivars Lembergs.

FOTO: SCANPIX

Tänases Läti päevalehes Diena kirjutab poliitikaanalüütik Jurgis Liepnieks, et Roheliste ja Põllumeeste Liidu liider Aivars Lembergs võib uue valitsuse kiiresti lõhki ajada.

Liepnieksi hinnangul on Ventspilsi linnapea mõjukam kui kunagi varem ja seda võrreldes ka kahe teise Läti põhioligarhide kolmiku liikmega – Ainārs Šlesersiga ja Andris Šķēlele, kes mõlemad kuuluvad valimisliitu Parema Läti Eest, vahendas lõunanaabrite uudistevõrk LETA.

Kuigi Lembergs ise parlamendivalimistel ei kandideerinud, toetas Roheliste ja Põllumeeste Liitu (Zaļo un Zemnieku savienība) 20 protsenti valijaist. Seejuures oli Lembergs erakonna peaministrikandidaat.

Seejuures on Läti korruptsiooniraporteid koostav Transparency International Delna nimetanud Lembergsit lõunanaabrite poliitika kõige pahemaks poisiks, kuna meeri on seostatud nii korruptsiooni kui ka võimu kuritarvitamisega, kuid lisaks ka mitmetes teistes kuritegudes nagu näiteks rahapesus, dokumentide võltsimises jne.

Liepnieksi sõnul ootavad uut valitsust moodustavat Valdis Dombrovskist rasked ajad, kuna teda rünnatakse igast küljest. Analüütiku sõnul näitab seda ka asjaolu, et uue valitsuskoalitsiooni moodustamine on kulgenud raskustega.

Ka paljude teiste analüütikute hinnangul võib oligarhina tuntud Lembergsist saada uue valitsuskoalitsiooni võtmeisik, kelle käes on niinimetatud kuldne aktsia.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles