Midagi positiivset ka? «Positiivne on see, et kõik teavad täna vähemalt Ukraina hümni sõnu. See on väga oluline. Kas te olete pannud tähele, kui suur vahe on Ukraina ja Venemaa hümni sõnadel? Ukrainlased ülistavad inimest, venelased deržaavat,» lausub Tamm Postimehele ja lisab moraali: «Kui inimesed on nüüd lõpuks vabad, siis on neil lootust saada ka vabaks riigiks.»
Venemaa hümn erineb Nõukogude Liidu hümnist vaid sõnade poolest.
Ukraina hümn «Ukraina ei ole veel surnud».
Idealistlik Jüri Tamm näeb võimalust, millest Ukraina võiks kinni haarata. Tema sõnul võiks mõne tõeliselt olulise rahvusvahelise suurürituse – näiteks EXPO või mõne suuvõistluse - korraldamine olla Ukrainale see pikemajalisem eesmärk, mille nimel võiks kogu riik ühineda ja reforme teha.
«See avaks piirid, liidaks regioonid, turgutaks majandust ja tõstaks eneseusku,» ütleb Tamm. «Jalgpalli EM koos naabrite poolakatega ju õnnestus.»
Sergei Bubka ja Jüri Tamme idee on taliolümpiamängud Karpaatides keskpunktiga Lvivis. «Lviv on sisuliselt Euroopa geograafiline keskpunkt. Karpaatidesse jooksevad kokku viie riigi piirid,» toob ta välja mõned argumendid Lvivi kasuks. Lviv tegelikult tahtis juba kandideerida 2022. aasta taliolümpiakohaks, kuid aga Maidani-revolutsiooni ajal peatati tehnilised ettevalmistused ja poliitiline turundustegevus. (Korraldusõiguse võitis Peking).
«Sageli on eesmärgist tähtsam teekond selleni,» filosofeerib Tamm. «Mida rohkem inimesi Ukrainas mõistab, et 25 aastat iseseisvust on võrreldav valgussähvatusega, seda vähemaks jääb neid, kes väidavad, et tunneli lõpus pole valgust.»