R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hollande ärgitas Briti parlamendisaadikuid toetama sekkumist Süürias

BNS
Facebook
Comments
François Hollande.
François Hollande. Foto: SCANPIX

Prantsuse president François Hollande kutsus reedel Briti parlamendisaadikuid üles toetama Suurbritannia osalemist õhulöökides Süürias.

«Saan ainult kutsuda Briti parlamendisaadikuid üles, Prantsusmaaga solidaarselt kiitma heaks selle interventsiooni,» lausus Hollande Rahvaste Ühenduse tippkohtumisel Maltal.

Suurbritannia osaleb ISi vastastes õhurünnakutes Iraagis, ent on seni hoidunud rühmituse pommitamisest Süürias. Paljud parlamendisaadikud on sellele vastu ebapopulaarsete sõjaliste sekkumiste tõttu Iraagis, Afganistanis ja Liibüas.

Parlament peaks Briti õhurünnakute laiendamise üle hääletama järgmisel nädalal.

Praeguseks pole selge, kas valitsuse algatusel on alamkojas piisav toetus. Cameroni konservatiividel on 650-kohalises alamkojas 17-kohaline enamus, ent tooride seas on õhurünnakute vastustajaid.

Opositsiooniline Tööpartei on enamjaolt õhurünnakute laiendamise vastu, ent mõnikümmend saadikut võib valitsuse kava heaks kiita.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles