Kaja Kallas: Ukrainal jääb puudu poliitilisest tahtest korruptsiooniga tegeleda

Piret Lakson
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaja Kallas
Kaja Kallas Foto: Urmas Luik

Euroopa Komisjon lükkas täna edasi Ukraina viisavabaduse tingimuste täitmist puudutava raporti avaldamise, kuna Ukraina pole täitnud vajalikke tehnilisi tingimusi.

Kuigi sisuliselt on Euroopa Liit viisavabaduse saamiseks Ukrainale andnud rohelise tule, siis peavad selle endiselt heaks kiitma ka liikmesriigid ning see ei pruugi põgenikekriisi valguses lihtne olla, arutleb Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallas oma blogis selle üle, mis võib Ukrainale viisavabaduse saamisel takistuseks saada.

Kallas tõdes, et palju sõltub ka Ukraina enda institutsioonidest. «Peaminister Arseni Jatsenjuki teise valitsemisaasta jooksul on palju ära tehtud, kuid siiski on veel palju arenguruumi. Olen ka ise paaril korral Ukrainas käinud ning seal inimestega kohtunud ning nad räägivad, et näiteks politsei ei võta enam tänavatel altkäemaksu, kuid samas võitlus korruptsiooni vastu kõrgematel tasemel edeneb väga visalt,» kirjutab Kallas.

Lisaks toob ta välja Ukraina vaevalise võitluse korruptsiooniga. «Korruptsioon on seal endiselt laialt levinud ning hetkel ei näe me ka Ukraina poolt väga suurt poliitilist tahet selle teemaga tegeleda,» märgib europarlamendi saadik. «Olen mitmel korral öelnud, et Eesti tuleb tegelikult samast punktist – meil olid samad probleemid ning, kuigi meie riik on kordades väiksem kui Ukraina, siis meid aitas välja väga tugev poliitiline tahe korruptsioon süsteemist välja juurida ja me saime sellega hakkama. Poliitiline tahe on siin võtmesõna.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles