R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pildid: India ja Bangladeshi maavärinas on hukkunuid ja kannatanuid

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments

Indiat ja Bangladeshi tabas maavärin, mille tagajärjel hukkus vähemalt kaks ja sai kannatada üle saja inimese.

Paljud said vigastusi maavärina tõttu tekkinud paanikas ja inimmasside liikumises, edastab AFP.

India seismoloogide teatel oli maavärina epitsenter Manipuri osariigis. Maavärin, mille magnituud oli 6,7 leidis aset täna varahommikul kella 4.00 kohaliku aja järgi.

«Maavärin toimus varahommikusel ajal, kui magati. Enamik jooksis majadest välja, kuna kardeti hoonete varingut. Tuhanded inimesed jäid pikaks ajaks tänavatele, kuna kardeti järeltõukeid, mis samuti võivad hooneid lõhkuda,» teatas Manipuri osariigi pealinnas Imphalis elav Deepak Shijagurumayum meediale.

Indias Imphalis vajas maavärina järgselt haiglaravi rohkem kui 50 inimest. Maavärin mõjutas ka Bangladeshi, mille pealinnas Dhakas sai umbes 40 inimest vigastusi, mille tõttu nad haiglasse toimetati.

Maavärinat oli tunda ka Birma osas, mis asub India piiri ääres. Kuna seal on hõre inimasutus ning juurdepääs raskendatud, siis andmed ohvrite, kannatanute ja hoonete purunemiste kohta puuduvad.

Maavärinat oli tunda isegi 600 kilomeetri kaugusel Kolkatas, mis on miljonilinn.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles