T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lõuna-Korea alustas Põhja-Korea piiril taas propagandaga

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments
Lõuna-Korea sõdur valjuhääldi juures
Lõuna-Korea sõdur valjuhääldi juures Foto: SCANPIX

Lõuna-Korea alustas taas Põhja-Korea piiril propaganda edastamisega läbi valjuhääldite.

Propagandarünnaku põhjustas Põhja-Korea võimude teade, et nad viisid läbi eduka vesinikpommi katsetuse, edastab AFP.

Lõuna-Korea ja lääne seismoloogide arvates ei olnud siiski tegemist vesinikupommiga, sest sellest tekkinud maavärin ja lööklained ei olnud piisavalt tugevad.

Kahe riigi piiriäärsel alal kuuleb valjuhäälditest Lõuna-Korea meelelahutuslikke raadiosaateid, uudiseid, ilmaennustust, Põhja-Korea valitsuse vastu suunatud kriitikat, poliitikasaateid ning K-popiks nimetatud korea poppmuusikat.

«Valisime lisaks raadiosaadetele ka head meeleolu tekitava poppmuusika,» teatas Lõuna-Korea kaitseministeeriumi esindaja.

Propagandana edastava muusika seas on näiteks Lõuna-Korea populaarse poistebändi Big Bangi ja tüdrukuteansambli GFriendi palasid.

Läbi muusika antakse vihjeid, et kaks Koread võiksid paremini läbi saada.

Lõuna-Korea uudisteagentuuri Yonhapi teatel on raadiosaateid ja muusikat päevasel ajal Põhja-Koreas kuulda kuni kümne kilomeetri kaugusel piirist ning öisel ajal 20 kilomeetri kaugusel, kuna öösel on vaiksem.

Lõuna-Korea teatel rikkus Põhja-Korea augustis saavutatud kahe riigi vaheliste pingete leevendamise ja suhete parandamise kokkulepet. Mõlemad riigid leppisid siis kokku, et loobuvad propaganda levitamisest.

Põhja-Korea võimud ja meedia teatasid, et Lõuna-Korea käivitatud «ajupesumasin» on põhjakorealasi solvav.

Lõuna-Korea tõstis piiriäärsetel aladel, kus on valjuhääldid, sõjaväe valmisolekut, kuna kardetakse Põhja-Korea provokatsioone.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles