T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Orbán: Ungari blokeerib kõik Poola-vastased ELi sanktsioonid

BNS
Facebook
Comments
Ungari peaminister Viktor Orbán ja Poola Seaduse ja Õigluse partei liider  Jarosław Kaczyński.
Ungari peaminister Viktor Orbán ja Poola Seaduse ja Õigluse partei liider Jarosław Kaczyński. Foto: SCANPIX

Ungari peaministri ja Poola konservatiivse valitsuse olulise liitlase Viktor Orbáni sõnul kavatseb Budapest panna veto mis tahes Euroopa Liidu sanktsioonidele, mida soovitakse Poola vastu kehtestada.

«Ungari ei toeta kunagi Poola vastu kehtestatud sanktsioone,» lausus Orbán rahvusringhäälingule. «Kutsun üles poolakaid rohkem austama, sest nad väärivad seda.»

Poolas novembris võimule tulnud konservatiivne ja euroskeptiline Seaduse ja Õigluse partei (PiS) sai hiljuti parlamendilt, kus parteil on enamus, õiguse määrata otse ametisse riiklike meediafirmade juhte.

Samuti muutis valitsus riigi konstitutsioonikohtu töökorda ja määras sinna ametisse uusi kohtunikke.

Kriitikute sõnul on tegemist meedia ja kohtuvõimu iseseisvuse õõnestamisega. Reformide eeskujuks peetakse Orbáni samme Ungaris. Peaministrit on alates 2010. aastast korduvalt süüdistatud demokraatia õõnestamises ning valitsusjuht ja Brüssel ei saa omavahel hästi läbi.

13. jaanuaril arutatakse Brüsselis Komisjoni juhtimisel õigusriigi olukorda Poolas.

Orbán pidas üleeile PiSi esimehe Jarosław Kaczyńskiga kuuetunnise mitteametliku kohtumise, mille teemasid ei avalikustatud. Meedia spekuleerib, et istungi eesmärgiks oli saada Orbánilt juhiseid ELi kriitikaga toimetulemiseks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles