R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Cameron: Litvinenko juurdluse tulemused on äärmiselt murettekitavad

BNS
Cameron: Litvinenko juurdluse tulemused on äärmiselt murettekitavad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Briti peaminister David Cameron.
Briti peaminister David Cameron. Foto: Scanpix/AP

Briti avaliku juurdluse tulemused, mille põhjal on Vene riik tõenäoliselt seotud endise KGB agendi Aleksandr Litvinenko mürgitamisega, on äärmiselt murettekitavad, ütles täna peaminister David Cameroni büroo.

«Lõppjäreldus, et tapmiseks anti käsk Vene riigi kõrgeimal tasandil, on äärmiselt murettekitav,» ütles Cameroni pressiesindaja.

Varem ütles Litvinenko lesk Londoni kohtuhoone ees ajakirjanikele, et tal on väga hea meel, et tema abikaasa sõnad surivoodil, milles ta süüdistas Putinit, on Inglise kohtus tõestust leidnud.

Ta kutsus Briti peaministrit David Cameroni astuma kiiresti samme Suurbritannias tegutsevate Vene agentide vastu ja esines üleskutsega kehtestada suunatud majandussanktsioonid ja reisikeeld isikutele nagu härra (Nikolai) Patrušev (Föderaalse Julgeolekuteenistuse - FSB endine juht) ja härra Putin.

Märksõnad
Tagasi üles