Galerii: USA idaosa on lumetormi võimuses

USA idaosa on võtnud oma võimusse ulatuslik lumetorm ja pakane, võimud hoiatavad rekordilise lumesaju eest ja soovitavad inimestel jääda siseruumidesse.

USA meedia teatel oli reede hilisõhtuks hukkunud ilmaga seotud õnnetustes vähemalt kaheksa inimest. Prognoosi kohaselt kestab torm pühapäeva hommikuni.

Lund on langenud pealinnale ja selle ümbrusesse enam kui 35 sentimeetrit ja sadu jätkub.

Washingtoni linnapea Muriel Bowser otsustas tormi eel peatada kuni esmaspäevani ühistranspordisüsteemi, sealhulgas ka metroo. Linnapea eesmärgiks oli heidutada inimesi tormi ajal õue minemast. See muutis Washingtoni pealtnägijate kirjeldusel peaaegu kummituslinnaks. Tänavatel oli näha vaid üksikuid inimesi.

«Ma olen taolist asja näinud Jaapani põhjapiirkondades, kuid mitte iialgi kuskil Ühendriikides,» ütles Tokyos elav teleprodutsent Taisuke Tsugawa.

Meteoroloogide sõnul võib Washingtonis ja pealinna ümbruses sadada laupäeva õhtuks maha kuni 60 sentimeetrit lund. Lisaks hoiatab ilmateenistus väga tugeva tuule ja äikesevõimaluse eest. Tuisuhoiatus on jõus kogu Ühendriikide idaosas Washingtonist New Yorgini.

«Sellist ilmaennustust pole siin antud 90 aasta jooksul. Olukord võib olla ohtlik ja kõik elanikud peavad sellesse suhtuma täie tõsidusega,» manitses linnapea Bowser.

Ennustuste kohaselt peaks Snowzillaks ristitud torm vaibuma pühapäeval.

Aastal 1922 sadas Washingtonis kolme päeva jooksul maha 70 sentimeetrit lund.

Ametlik hoiatus on antud Georgia, Tennessee, Pennsylvania, Marylandi, Kentucky, Põhja-Carolina, New Jersey, New Yorgi, Virginia, Lääne-Virginia ja Washingtoni elanikele. Tormipiirkonnas elab umbes 85 miljonit inimest.

Torm on lõhkunud elektriliine ja häirinud liiklust. Nädalavahetusel on ära jäetud juba 9000 lendu.

New Yorgi linnas kehtestati laupäeval lumetormi tõttu liikluspiirangud, teatasid võimuesindajad.

Kõik linna viivad teed, sillad ja tunnelid on ajalehe Los Angeles Times andmetel keelatud kõikidele sõidukitele peale päästemasinate. Bussiliiklus on peatatud ja metroo peaks seiskuma lähiajal. Broadwayl jäeti ära etendused, suletud on muuseumid ja poed.

Linnavõimud soovitasid elanikele tungivalt kodudes püsida, sest tormist tuleb tõenäoliselt üks linna ajaloo hullemaid.

Kentucky osariigis jäid tuhanded autosõitjad mitmeteks tundideks lumelõksu. Juhtunud on hulgaliselt liiklusõnnetusi, milles viimastel andmetel on surma saanud kaheksa inimest.

Tagasi üles