Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Europol: ISIS plaanib Euroopas ulatuslikke rünnakuid

Täiendatud 15:43

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Islamiriigi võitlejad | FOTO: Scanpix

Sunniitlik äärmusrühmitus ISIS on loonud võimekuse globaalsete rünnakute korraldamiseks ning võtab Pariisi terroriaktide järel ka edaspidi sihikule Euroopa, ütles ELi politseiameti Europol juht täna.

Europoli raport, mille avaldamine langes kokku uue terroritõrje keskuse avamisega Haagis, näitab, kuidas ISIS on arendanud uue võimekuse ulatuslike rünnakute korraldamiseks kogu maailmas erilise fookusega Euroopal, ütles Rob Wainwright.

Euroopa Liit avas täna uue terroritõrjekeskuse, mis hakkab koordineerima võitlust vägivaldse äärmuslusega. Wainwright ütles, et Haagis avatud keskuses hakkab tööle 40-50 terroritõrje eksperti. Keskus hakkab tegelema infovahetuse, võõrvõitlejate rahastamise ja relvastamise allikate otsimise ning liikmesmaade abistamisega terrorismijuurdlustes.

Wainwright ütles, et Iraagis ja Süürias on islamivõitlejatega ühinenud üle 5000 ELi liikmesriikide kodaniku, kellest paljud on juba koju naasnud. «Praegused ohud nõuavad ELilt jõulist vastust,» rõhutas Europoli juht.

Tagasi üles