P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Wikileaks: USA Tallinna saatkonnast on saadetud üle 600 raporti

Facebook
Comments
USA saatkond Tallinnas Kentmanni tänaval.
USA saatkond Tallinnas Kentmanni tänaval. Foto: Toomas Huik

Eile kümneid tuhandeid USA saatkondade salaraporteid avaldama asunud Wikileaksi andmelekke seas on ka 610 dokumenti, mis on saadetud USA saatkonnast Tallinnas, selgub Saksa ajakirja Der Spiegel kodulehel avaldatud andmetest.

Tallinnast saadetud dokumendid pärinevad aastatest 2006-2010. Nende sisu pole praeguseks aga selgunud, sest Wikileaks on kokku enam kui 250 000 dokumendist oma kodulehel seni avaldanud vaid paarsada.

Raportid on salastatuse astme poolest määratletud kuude alarühma (alates kõige salajasemast): Secret Noforn (salajane, välismaalastele keelatud), Secret (salajane), Confidential Noforn (konfidentsiaalne, välismaalastele keelatud), Confidential (konfidentsiaalne), Unclassified / For Official Use Only (salastamata, ametkondlikuks kasutamiseks), Unclassified (salastamata).

Tallinnast on saadetud üks Secret Noforn memo, 11 salajast, üheksa Confidential Noforn, 162 konfidentsiaalset, 218 ametkondlikuks kasutamiseks ning 209 salastamata sõnumit.

Kõige värskemad Tallinnast saadetud raportid pärinevad tänavu veebruarist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles