Ristleja Aurora arvati välja sõjalaevastiku koosseisust

Ristleja Aurora Peterburis Neeva jõel (taga). Esiplaanil Noore Kaardväe aktivistid, kes protesteerivad Aurora meeskonna laiali saatmise vastu.

FOTO: SCANPIX

Vene kaitseministri korraldusega arvati legendaarne ristleja Aurora välja sõjalaevastiku lahingukoosseisust ja anti üle Peterburi Sõja-meremuuseumile.

Laeva meeskonna kvalifitseeritud muuseumitöötajad, kes kunagi on madrustena teeninud mereväes, vahendas Rosbalt.

Oktoobri revolutsiooni sümboliks oleva laeva kapteniks jääb sõjaväelane, ohvitser ja nii tagatakse traditsioonide järjepidevus.

Laevale jäävad alles nii Andrejevi lipp kui ka sõjalaeva käilalipp (güüs).

Igapäevastest lipuheiskamise tseremooniatest hakkavad võtma osa nahhimovlased.

Legendaarse Aurora ümber puhkes skandaal eelmisel aastal. 5. juuni ööl vastu 6. juunit 2009 leidis siiani Balti laevastiku kooseisu kuuluva ristleja pardal aset pidu, millest võtsid osa majandusfoorumi külalised. Sel viisil tähistas miljardär Mihhail Prohhorov talle kuuluva ajakirja Russkii pioner (Vene pioneer) sünnipäeva.

Prohhorov teatas tookord, et on valmis võtma laeva finantseerimise oma õlgadele, kui see Peterburi bilanssi üle antakse.

Aurora on osalenud kolmes sõjas ja lisaks revolutsioonisündmustes veebruarist oktoobrini aastal 1917. Tänavu 11. mail möödus 110 aasta laeva vette laskmisest.

Tagasi üles