iDeal kampaania

Nägemise ootamatult kaotanud Briti õhujõudude piloot jõudis õnnelikult maapinnale

Briti Kuninglike Õhujõudude (RAF) Hawk hävituslennuk

FOTO: SCANPIX

Briti Kuninglike Õhujõudude (RAF) piloot kaotas keset treeninglendu ootamatult nägemise ja ta pääses tagasi maapinnale tänu teisele piloodile, kes ta tema Hawk hävituslennuki taga lendas.

RAFi allika teatel olid teise piloodi silmad ka nägemisest ilma jäänud piloodi silmade eest, edastab The Telegraph.

Põhja-Yorkshire´i kohal treeninglennul olnud piloot teatas baasi, et tal on nägemisega probleeme. Baasi komandör kaalus isegi võimalust lasta Hawk hävitajal kukkumist Põhjamerre ja piloodi katapulteerumist, kuna ta arvas, et maapinnale maandumine on võimatu.

Kuid edasisel kaalumisel leiti, et katapulteerumisel saaks ta veelgi rohkem vigastada ning õhujõud kaotaksid lennuki.

Siis tuli appi õhujõudude leitnant Paul Durban, kes andis pimedaks jäänud piloodile maandumisjuhtnööre.

Iraagis ja Afganistanis teeninud suurte kogemustega 39-aastane Durban tõusis oma treeninglennukiga õhku ja lenda hätta sattunud piloodi lennuki taga.

«Tal tekkis lennu ajal silmapõletik, mis võttis talt nägemise. Teine piloot, kes ta taga lendas, aita ta maapinnale. Nii silmaprobleemidega piloot kui lennuk jõudsid õnnelikult maale. Leitnant Durbaniga on ka kõik korras, kuid ta oli pärast sellist lendu väga väsinud,» lausus RAFi allikas.

RAF kinnitas, et selline intsident leidis 28. jaanuaril Leemingi õhujõudude baasi piloodiga aset, kuid ei täpsustatud, milline haigushoog pilooti tabas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles