Steinmeier hoiatas USA-d hirmupoliitika eest

Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier

FOTO: SCANPIX

Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier ütles teisipäeval USA vabariiklaste presidendikandidaadiks pürgiva Donald Trumpi kampaaniale viidates, et hirmupoliitika on halb tee.

«Müüride ehitamine on väga halb mõte – ei ole vahet, kes nende eest maksab,» ütles Steinmeier Washingtonis kohalikele tudengitele. Trump on öelnud, et kavatseb ehitada presidendiks saades USA-Mehhiko piirile müüri, mille eest hakkab maksma Mehhiko ise.

Suuresti immigratsiooniküsimusele rõhuvate eelvalimiste kampaaniate kohta ütles Steinmeier, et populistlike erakondade ja poliitikute esiletõus Euroopas ja Ühendriikides võib õõnestada «meie Lääne demokraatiate toimivat välispoliitikat».

«Saksamaal ja Euroopas on sisepoliitikas üks nähtus saamas üha suuremat hoogu – ja, olgem ausad, ma näen seda ka siin Ühendriikides eelvalimiste kampaaniates. See on hirmupoliitika,» rääkis ta.

«Kaitskem end säärase hirmupoliitika eest – see on ohtlik nii Euroopale kui USA-le. See on halb maailmale ning lõppude lõpuks on see halb ka transatlantilistele suhetele,» lisas ta.

Saksamaal on rahuolematus mullu riiki saabunud 1,1 miljoni põgenikuga parandanud parempoolse erakonna Alternatiiv Saksamaale (Alternative für Deutschland – AfD) väljavaateid.

Tagasi üles