USA karmistab veelgi Põhja-Korea sanktsioone

USA president Barack Obama.

FOTO: SCANPIX

USA president Barack Obama teatas kolmapäeval, et andis käsu Põhja-Korea sanktsioonide karmistamiseks seoses viimase aja tuuma- ja raketikatsetustega, teatas Valge Maja.

Pressesindaja Josh Earnesti sõnul on uued sanktsioonid kooskõlas ÜRO Julgeolekunõukogu seisukohtade ja Ühendriikide liitlaste ees võetud kohustusega hoida Põhja-Koread surve all. Earnesti kinnitusel jätkavad USA ja liitlased Põhja-Korea survestamist senikaua, kuni riik hakkab täitma oma rahvusvahelisi kohustusi.

Põhja-Korea korraldas 6. jaanuaril neljanda tuumakatsetuse ja 7. veebruaril ballistilise raketi katsetuse, mis vallandasid rahvusvahelise kogukonna pahameeletormi.

Märtsi algul kehtestas ÜRO Julgeolekunõukogu Pyongyangile seni rangeimad sanktsioonid hiljutise tuuma- ja kaugmaaraketi katsetuse eest.

Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni sõnul kavatseb riik lähiajal veel katsetada tuumalõhkepäid ja mitmeid erinevaid ballistilisi rakette. Katsetused parandavad Kimi sõnul Põhja-Korea «tuumarünnakuvõimet».

Põhja-Korea mõistis kolmapäeval propagandamaterjalide varguse üles tunnistanud USA tudengi riigivastaste kuritegude eest 15 aastaks sunnitööle. Uudisteagentuur Xinhua edastas napisõnalises uudises Pyongyangist, et otsuse langetas Põhja-Korea ülemkohus.

Tagasi üles