Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Stalin oli tark juht, arvavad venelased

19
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Vene kommunistide partei toetaja Jossif Stalini pildiga. | FOTO: Scanpix

Üle poole venelastest on seisukohal, et Nõukogude diktaator Jossif Stalin oli tark juht, näitavad sõltumatu arvamusuuringute keskuse Levada täna avaldatud küsitlustulemused.

Uuringu andmetel on 57 protsenti vastanuist täiesti või üldjoontes nõus väitega, et Stalin oli tark juht, kes tegi NSV Liidust võimsa ja rikka riigi.

Levada sõnul on tegemist tema selleteemalise küsitluse maksimumtulemusega, nelja aastaga on Stalini austajate hulk kasvanud kümne protsendi võrra.

Tervelt 71 protsenti venelastest leiab, et hoolimata Stalinile omistatud vigadest ja pattudest on kõige tähtsam, et ta juhtis Teises maailmasõjas meie rahva võidule.

Selle seisukoha toetajate osakaal on tõusnud alates 2012. aastast 11 protsendi võrra. Levada seostab rahva positiivset nägemust Stalini rollist maailmasõjas Venemaa praeguse osalemisega relvakonfliktides.

Samas on 62 protsenti vastanuist nõus seisukohaga, et Stalin oli jõhker türann, kes tappis miljoneid. Sellega ei ole nõus 23 protsenti.

Küsitlus hõlmas 1600 inimest ning viidi läbi 11.-14. märtsini 48 Venemaa piirkonnas.

Tagasi üles