K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Brasiilia ülemkohtul soovitatakse Silva ametissemääramine tühistada

BNS
Facebook
Comments
Brasiilia peaprokurör Rodrigo Janot  soovitas Lula da Silva ametissemääramine tühistada.
Brasiilia peaprokurör Rodrigo Janot soovitas Lula da Silva ametissemääramine tühistada. Foto: Andressa Anholete/AFP

Brasiilia peaprokurör Rodrigo Janot soovitas neljapäeval ülemkohtule tühistada president Dilma Rousseff'i käsk oma eelkäija Luiz Inacio Lula da Silva ametissenimetamise kohta, mida tehti tema hinnangul vaid vahistamise vältimiseks.

"On olemas piisavad tõendid selle kohta, et tegemist on presidendi tasemel seadustest kõrvalekaldumise ja eksitamisega," hurjutas Janot.

Brasiilia ülemkohus võttis kuu alguses föderaalkohtunik Sergio Morolt üle poliitiliselt plahvatusohtliku korruptsioonijuhtumi ekspresident Silva vastu.

Endine president Silva ja praegune riigipea Dilma Rousseff on juhtinud Brasiiliat viimased 13 aastat, kuid võitlevad nüüd poliitilise ellujäämise nimel. Rousseff seisab silmitsi tagandamise, massimeelevalduste ja majanduslangusega, mõlemat ähvardab ka riikliku naftafirmaga Petrobras seotud korruptsiooniskandaal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles