K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ÜRO rohkem kui 50 liikmesriiki soovivad peasekretäriks naist

BNS
Facebook
Comments
Üks kandidaatidest ÜRO peasekretäri kohale on Bulgaariast pärit praegune UNESCO peadirektor Irina Bokova.
Üks kandidaatidest ÜRO peasekretäri kohale on Bulgaariast pärit praegune UNESCO peadirektor Irina Bokova. Foto: SCANPIX

ÜRO hakkab hakkab sel nädalal valima järglast tuleval aastal ametist lahkuvale Ban Ki-moonile ja rohkem kui 50 liikmesriiki soovib selleks esmakordselt naist, teatas eile maailmaorganisatsiooni esindaja.

ÜRO peasekretäri valimine on sel korral avatum, kui kunagi varem. Siiani on peasekretär valitud ÜRO Julgeolekunõukogus suletud uste taga, kuid nüüd esinevad kandidaadid esmalt ÜRO Peaassambleele ja meedia ning pealtvaatajad võivad neile küsimusi esitada.

Kandideerimisest on teatanud kaheksa inimest, kellest 4 on naised.

Foto: DSK/AFP

Kandidaadid ÜRO peasekretäri kohale 2016. aasta valimistel.

Üleval: UNESCO juht Irina Bukova Bulgaariast, endine Uus-Meremaa peaminister Helen Clark, Moldova välisminister Natalia Gherman, Horvaatia välisminister Vesna Pusić.

All: endine Portugali peaminister António Guterres, endine Makedoonia välisminister Srgjan Kerim ja endine Sloveenia suursaadik ÜRO juures Danilo Türk. Pildilt puudu kaheksas kandidaat - Montenegro välisminister Igor Lukšić.

FOTO: Scanpix

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles