L, 26.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Norras kukkus alla helikopter vähemalt 14 inimesega pardal

TÄIENDATUD 17:06 Lisatud video!
BNS
Norras kukkus alla helikopter vähemalt 14 inimesega pardal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päästemeeskond töötamas Bergeni saarel ja ümbruses, Norras
Päästemeeskond töötamas Bergeni saarel ja ümbruses, Norras Foto: SCANPIX

Norras Bergenist läänes Sotra saarte lähistel kukkus alla helikopter 14-17 inimesega pardal, teatasid Norra meedia ja politsei täna.

Norra telekanali TV2 andmeil on vees näha inimesi, pealtnägijate sõnul kukkus helikopter alla ühele saarele.

Politsei teatel on päästemeeskonnad teel sündmuskohale.

Täiendatud 14.04 «Helikopter kukkus alla, see purunes täielikult,» lausus politsei pressiesindaja Morten Kronen. «On teateid plahvatusest ja paksust suitsust,» lisas ta.

Norra telekanali TV2 andmeil on vees näha inimesi, pealtnägijate sõnul kukkus kopter alla ühele saarele. Kroneni sõnul on tegemist Turøy saarega.

«Me ei tea midagi kopteri meeskonna ega reisijate olukorrast,» lausus päästeametnik Björn Jarle Åmlid. Võimud ei tea praegu, kust kopter õhku tõusis ega seda, kuhu see teel oli.

Täiendatud 14.38 Kui esmaste andmete kohaselt õnnestus mõned pardal olnutest päästa, siis politsei pressiesindaja on meediale edastanud, et päästetööde esimese tunni jooksul pole sündmuskohal elumärke täheldatud. 

Helikopter oli tagasiteel Põhjamerel asuvalt Gullfaksi naftaväljalt.

Täiendatud 15.48 Politsei esindaja ütles telekanalile TV2, et märke ellujäänutest ei ole.

Helikopter kukkus alla, see purunes täielikult, lausus politsei pressiesindaja Morten Kronen. «On teateid plahvatusest ja paksust suitsust,» lisas ta.

Kohalik ajaleht Bergens Tidende ütles politseile viidates, et sündmuspaigalt on leitud ohvreid.

Lehe andmetel asus kopter teele Gullfaksi naftaväljalt ja oli teel Bergeni Fleslandi lennuväljale.

Kopter kukkus alla Bergenist läänes Stora saarte piirkonnas. Helikopter vedas Põhjamere naftatöötajaid ja tuli Brage naftaplatvormilt.

TV2 teatas esialgu, et vees on näha inimesi. Pealtnägijate sõnul kukkus kopter alla ühele saarele.

Õnnetuskoha lähedal elavad inimesed rääkisid, et alguses kuuldi helikopteri häält, siis jäi kõik vaikseks. «Ja siis tuli kärgatus. Kogu maja värises.»

Täiendatud 17.06 Norras Bergenist läänes Sotra saarte piirkonnas kukkus alla helikopter, mille pardal oli politsei kinnitusel 13 inimest - 11 reisijat ja kaks meeskonnaliiget, leitud on 11 surnukeha.

Norra päästeametniku sõnul on praeguseks leitud 11 surnukeha. Väidetavalt töötasid 11 inimest Norra naftafirma Statoil ASA heaks. Ettevõte õnnetust kommenteerinud ei ole.

Märksõnad
Tagasi üles