E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hispaania võimud otsivad maffiasidemetega kõrgeid Venemaa ametnikke

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments 2
Gennadi Petrov (keskel)
Gennadi Petrov (keskel) Foto: SCANPIX

Hispaania kohtunikud andsid välja 12 arreteerimiskäsku Venemaa kodakondsusega isikute kohta, keda kahtlustatakse seotuses maffiaga ning kelle seas on ka Venemaal kõrges riigiametis olevaid inimesi.

Neid 12 inimest seostatakse venelasest maffiabossi Gennadi Petroviga, kelle Hispaania võimud 2008. aastal Palma de Mallorcal kinni võtsid ja kohtu alla andsid, kuid kellel hiljem õnnestus Venemaale põgeneda, edastab BBC.

Hispaania meedia teatel on kahtlustatute ringis mitu inimest, kes kuuluvad Venemaa presidendi Vladmir Putini lähikonda. Üks neist on Nikolai Aulov, kes on Venemaa narkovastase võitluse ameti asejuht. Tema arvates on hispaanlaste tegevus «nõiajaht».

Uudisteagentuur Lenta.ru edastas Venemaa narkovastase võitluse ameti teate, et «Hispaania võimude tegevus on poliitiline ja nende eesmärgiks on diskrediteerida Venemaa Föderatsiooni riigiametnikke».

Hispaania kriminaalkohtu juhtivkohtuniku Jose de la Mata teatel on Gennadi Petrov Tambovskaja maffia juht ning 12 isikut, kelle kohta arreteerimiskäsk välja anti, on Petrovi käsul pannud toime relva- ja narkovedu, inimrööve, piinamisi, rahavõltsimist  ja –pesu ning mõrvu.

Kahtlusaluste hulgas on ka Venemaal mõjuvõimsa politsei- ja luureorganisatsiooni, Venemaa uurimiskomitee endine asejuht Igor Sobolevski.

Hispaania nimekirjas on samuti rahvasaadik Vladislav Reznik, kes varem kuulus Venemaa parlamendi majanduskomiteesse ning tema naine Diana Gindin.

Hispaania prokurörid andsid juba möödunud aastal välja nimekirja maffiaga seotud kahtlusalustest venelastest, keda oli kokku 27. Nende seas oli ka neid, kes on nüüdses 12 isikust koosnevas nimekirjas.

Hispaania prokuratuuri andmetel on Petrovi grupeeringul otsene seos paljude Venemaa kõrgete riigiametnikega, kaasa arvatud Venemaa endise kaisteministri Anatoli Serjukovi ja kunagise peaministri Viktor Zubkoviga.

Venemaa luure eksagent Aleksander Litvinenko, kes suri 2006. aastal Londonis polooniumi tagajärjel, aitas Hispaania võimudel uurida vene maffia tegevust. Litvinenko seotus hispaanlastega ilmnes pärast tema surma Ühendkuningriigis korraldatud uurimise käigus.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles