iDeal kampaania

Saage tuttavaks Kim Jong-uni õega

Kim Jong-un oma saatjaskonnaga, kus kõige taga on näha ka Yo-jongi

FOTO: SCANPIX

Ajal, kui Põhja-Korea valmistub sellel nädalavahetusel korraldama haruldast Töölispartei kongressi, spekuleerivad vaatlejad, et Kim Jong-uni õde, Yo-jong saab endale riigi juhtimises olulise rolli, vahendab BBC.

Lõuna-Korea uudisteagentuur Yonhap on eksperdid kirjutanud, et Yo-jong võuib endale saada ministrirolli peale nädalavahetusel toimuvat Töölispartei istungit Põhja-Koreas.

Taolist otsust nähakse osana Kimi suuremast plaanist kindlustada enda positsiooni parteis ja üldiselt riigis.

Kim Yo-jong on Põhja-Korea endise diktaatori Kim Jong-ili noorim tütar ja jagab Jong-uniga sama ema ning venda Jong-choli.

Yo-jong sündis 1987. aastal ja räägitakse, et ta on oma vennaga väga lähedane. Jong-un on õest neli aastat vanem ja nad elasid ja õppisid koos Šveitsis.

Arvatakse, et ta on abielus mõjuka Töölispartei sekretäri Choe Ryong-hae pojaga, kirjutatakse BBCs.

Seni on Yo-jongi peamiseks ülesandeks olnud oma venna imidži kaitsmine ja parandamine, ta on aastaid juhtinud Töölispartei propagandaosakonda.

Ekspertide arvates korraldab Yo-jong kõik oma venna avalikud esinemised ja haldab tema graafikut, samuti on ta venna nõuandja.

Kui Kim Jon-un 2014. aastal pikka aega avalikkuse eest kadunud oli, arvasid paljud, et Yo-jong saab Põhja-Korea uueks liidriks.

Yo-jongi on kirjeldatud kui kena ja healoomulist naist, kellel on väheke poisilik eluviis. Samas on ta enamuse oma elust veetnud avalikkusest varjus ja isegi enamusel Kimi perekonnast pole temaga palju kontakti olnud.

Kooliametnikud Šveitsis, kus Yo-jong õppis, rääkisid BBCle, et tüdrukul ei olnud suurt vabadust, kuna suur hulk turvamehi ja saatjaid viibisid vahet-pidamata tema ümber ja isegi väiksemale külmetusele reageeriti äärmise tõsidusega (tüdruk viidi haiglasse). 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles