E, 4.12.2023

Meikar: karistada tuleb Valgevene režiimi, mitte rahvast

Raul Sulbi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rahutused Minskis.
Rahutused Minskis. Foto: SCANPIX

Riigikogu Valgevene demokraatliku arengu toetusgrupi esimees Silver Meikar peab õigeks viisapiirangu kehtestamist Valgevene presidendile Aleksandr Lukašenkale, kuid peab oluliseks ka suuremat toetust vabamat riiki soovivale rahvale.

«Lisaks ebaausate valimiste teel presidendina jätkavale Lukašenkale tuleks viisakeeld kehtestada ka tema lähimatele toetajatele,» arvas Meikar. «Demokraatliku läänemaailma uks peab olema suletud kõigi nende ees, kes on otseselt süüdi valimispettuses või opositsioonimeeleavalduse jõhkras laialiajamises,» vahendas Reformierakonna pressiesindaja Meikari sõnu.

19. detsembril 2010 toimunud presidendivalimistel vaatlejana osalenud Silver Meikari hinnangul näitas valimiste võltsimine selgelt, et suur osa valgevenelasi Lukašenkat enam ei toeta.

«Ausaid valimisi ja vabamat riiki soovivaid elanikke ei tohi karistada diktatuurirežiimi kuritegude eest,» ütles Meikar. «Valgevene kodanikele tasuta viisade pakkumine ning kolmanda sektori suurem toetamine on heaks võimaluseks lääne väärtuste propageerimiseks.»

Silver Meikari sõnul tagab kolmanda sektori toetamine, et pärast Lukašenka režiimi kukkumist ei tõuseks troonile uus diktaator või Moskva mõjuagent.

«Arengud Valgevenes tõestavad, et Lukašenka režiim ei ole valmis riiki reformima, seega tuleb tegutseda selle kadumise nimel,» ütles Meikar. «Sama oluline on töötada selle eest, et pärast diktatuuri kadumist oleks ühiskond valmis sisulisteks muutusteks ning oleksid ka liidrid, kes suudaksid neid ka ellu viima hakata.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles