iDeal kampaania

Suri Neptuuri rõngaste üks avastajatest

Andre Brahic

FOTO: SCANPIX

Prantsuse astrofüüsik Andre Brahic, kes on üks Neptuuri rõngad avastanud kahest teadlasest, suri ta esindaja teatel 73-aastasena.

Brahic andis 1984. aastal avastatud ringidele nimeks Prantsuse Vabariigi moto järgi Liberté, égalité, fraternité, edastab BBC.

Prantsuse president François Hollande mälestas teadlast öeldes, et Brahic oskas selgitada kosmilisi müsteeriume lihtsalt ja  teha need kõigile arusaadavaks.

Astrofüüsiku esindaja ja sõbra Odile Jacobi teatel oli Brahic suurepäranse soe inimene, aus, õiglane, andekas teadlane ja teaduskirjanik.

Brahic avastas Neptuuni rõngad koos ameeriklasest astronoomi Wlliam Hubbardiga, neile mõlemale pakkusid huvi ka Saturni rõngad.

Andre Brahic töötas Pariisis Prantsusmaa Aatomi- ja alternatiivenergiate komisjonis ning oli Pariisi ülikooli professor. Samuti tegeles ta pikalt meie päikesesüsteemi uuringutega, tehes koostööd nii Euroopa kosmoseagentuuri (ESA) kui USA kosmoseagentuuriga (NASA).

1990. aastal anti asteroidile number 3488 Brahici nimi tema saavutuste eest kosmose uurimisel. 

Prantsuse astrofüüsik Andre Brahic, kes on üks Neptuuri rõngad avastanud kahest teadlasest, suri ta esindaja teatel 73-aastasena.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles