L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

IMF kinnitas osalemist Kreeka laenuprogrammis

BNS
Facebook
Comments
Rahvusvahelise Valuutafondi Euroopa osakonna juhataja Poul Thomsen kinnitas osalemist Kreeka laenuprogrammis.
Rahvusvahelise Valuutafondi Euroopa osakonna juhataja Poul Thomsen kinnitas osalemist Kreeka laenuprogrammis. Foto: Xinhua/Xinhua/Sipa USA

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) kinnitas kolmapäeval pärast eurotsooni rahandusministrite kohtumist osalemist Kreeka laenuprogrammis.

"IMF osaleb programmis tingimusel, et leevendusmeetmed tagavad võlakoorma jätkusuutlikkuse," ütles Rahvusvahelise Valuutafondi Euroopa osakonna juhataja Poul Thomsen.

Eurotsooni rahandusministrid jõudsid pärast maratonkõnelusi kokkuleppele 10,3 miljardi euro suuruse laenuosa eraldamises Kreekale, teatasid ööl vastu kolmapäeva allikad kõneluste juures.

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) teatas esmaspäeval avaldatud raportis, et Euroopa võlausaldajad peavad Kreeka finantsjõu taastamiseks pikas perspektiivis kärpima Kreeka võlakoormat tingimusteta.

IMF kirjutas võlakoorma jätkusuutlikkuse analüüsis (DSA), et võlakoorma kärpimine peab olema märkimisväärne ja ulatuma vähemalt 2040. aastani. Raportis toodi välja, et Kreeka võimalused olulise majanduskasvu ja eelarve ülejäägi saavutamiseks on piiratud.

Kreeka võlausaldajad ei tohiks seada Kreeka võlakoormale rohkem kui 1,5 protsendist intressi ning peaksid selle võla sisuliselt ise tagama, lisati dokumendis.

Raportis tuuakse välja meetmed, mida Kreeka peaks järgima oma rahanduse üle kontrolli saavutamiseks ning majanduse seadmiseks pika-ajalisele kasvutrajektoorile. Selles sätestatu on vastuolus Saksamaa ja sellega ühel meelel olevate riikide seisukohaga, et Ateena peab rakendama laiemaid fiskaal- ja struktuurilisi reforme juhul, kui EL riigi võlakoormat vähendab.

Raport avaldati päev enne euroala rahandusministrite kohtumist Brüsselis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles