R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rootsi ekspeaministrist saab Washington Posti kolumnist

Facebook Twitter
Comments
"Olen väga meelitatud, et mind on palutud Washington Posti uueks kolumnistiks," märkis Carl Bildt.
"Olen väga meelitatud, et mind on palutud Washington Posti uueks kolumnistiks," märkis Carl Bildt. Foto: Dzhavakhadze Zurab/ITAR-TASS

Rootsi endisest pea- ja välisministrist Carl Bildtist saab Washington Posti kolumnist, edastas kolmapäeval uudisteagentuur STT.

"Olen väga meelitatud, et mind on palutud Washington Posti uueks kolumnistiks," kirjutas Bildt oma Twitteri kontol.

Washington Post soovib enam panustada maailmanägemusele ja kavandab seepärast vahendada erinevaid arvamusi kõikjalt maailmast.

Bildt osales äsja Lennart Meri konverentsil paneeldiskussioonis, kus avaldas muu hulgas arvamust, et Venemaa pole eksistentsiaalne oht ühtsele läänele, ent näeb läänes ohtu enda püsimajäämisele.

"Venemaa pole eksistentsiaalne oht läänele juhul, kui lääs püsib ühtsena. Kuniks lääs on ühtne, ei näe ma, et Venemaal oleks piisavalt jõudu olla läänele eksistentsiaalseks ohuks isegi juhul, kui ta seda soovib," lausus Bildt. "Ta ei ole enam Nõukogude Liit."

"Lääne ühtsus on kriitilise tähtsusega. Venemaa on liiga nõrk, et läänele konkurentsi pakkuda. Seetõttu on nad keskendunud lääne killustamisele, et nad saaksid tegeleda iga tükiga eraldi," märkis endine Rootsi välisminister.

Samas näeb Kreml läänt eksistentsiaalse ohuna iseendale, lisas ta. "Me ei peaks seda alahindama. Nad pelgavad värvilist revolutsiooni Kremlis," märkis Bildt ja ütles, et see on Venemaa jaoks hirm ka pikas perspektiivis.

"Võtame näiteks Venemaa rahvuskaardi loomise, mis on hiiglaslik sõjaväereform ja presidendi otsealluvusse suunamine. Sellist asja ei tehta, kui pole põhjust. Ja see põhjus on hirm," rääkis Rootsi ekspeaminister.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles