«Minule maksti selle eest palka, ja päris hästi,» ütleb Tulevičius. «See oli minu töö, kas oma töö tegemise eest peaks medali saama?»
Tegelikult sattus aga praegune G4Si Leedu haru juht parlamendihoone kaitsemeeskonda samuti aatelistel põhjustel. «See oli väga lihtne,» selgitab ta. «Juba lapsepõlvest saadik olin ma vihanud NSVLi.»
1990. aasta 11. märtsil, kui Leedu iseseisvuse välja kuulutas, õppis Tulevičius ülikoolis viimasel kursusel psühholoogiat. Nädal hiljem kutsuti vabatahtlikke, kes hakkaksid osalema tähtsate hoonete kaitsemeeskondades. Ta oli üks üleskutsele vastanuist.
«Oli umbes 300 inimest, kes valvasid parlamenti, trükikoda, kus trükiti suurem osa toonastest Leedu lehtedest, televisiooni ja raadiot,» kirjeldab Tulevičius. «Meil oli poolametlik staatus, sest see oli vabatahtlik. Palka ei saanud.»
«Samal ajal tegin eksameid ja kirjutasin diplomitööd,» märgib ta. Psühholoogina pole ta aga päevagi töötanud. Sest suvel kuulutati välja parlamendi julgeolekuteenistuse moodustamine. Vabatahtlike seast valiti välja 30 ja Tulevičius oli üks neist. Nemad asusid tööle juba ametlikus struktuuris ja palga eest.
«1990. aasta jõuludeni õpiti. Ja siis, enne uus aastat, jõudis meie luureni info, et asju võib hakata juhtuma,» kirjeldab Tulevičius. «Olin toona 24-aastane, ei mõelnud poliitikale. Toona arvasime, et me omame maailma ja suudame kõike teha. Me veel ei kartnud. Kui see algas, oli selge, et – vau – asju võib juhtuda. Hakkasid vahetused parlamendis.»
Ta mäletab, et parlamendihoone ihukaitsjatel oli vaid paar-kolm AK-47 automaati, ning seda, kuidas need mehed omavahel rääkisid, et juhul, kui üks langeb, peab teine võtma tema relva.