R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EL: Türgi ei täida viisavabaduse tingimusi

BNS
Facebook
Comments
Migratsioonivolinik Dimitris Avramopoulos.
Migratsioonivolinik Dimitris Avramopoulos. Foto: SCANPIX

Türgi ei täida kõiki nõudmisi, mis on vajalikud viisavabaduse saamiseks Euroopa Liiduga, teatas täna Euroopa Komisjoni migratsioonivolinik Dimitris Avramopoulos.

«Mis puudutab viisalihtsustamist, peab Türgi endiselt täitma teekaardi järelejäänud kriteeriumid,» ütles Avramopoulos.

EL nõuab Türgilt kõigi 72 kriteeriumi täitmist, mis on vajalikud viisavabaduseks. Türgi on aga hoiatanud, et kui viisavabadust ei tule, blokeerib parlament Ankaras ELi ja Türgi vahel märtsis sõlmitud migrantide tagasivõtu lepingu, mille abil on suuresti pidama saadud Egeust ületav illegaalide voog.

Üks põhilisi komistuskive, millele EL viitab, on Türgi soovimatus muuta oma terrorismivastaseid seadusi. Brüsseli soov on, et Ankara kitsendaks oma terrorismidefinitsiooni nii, et nad ei saaks selle süüdistusega enam vahistada ajakirjanikke ja akadeemikuid, kes avaldavad materjali, mis valitsusele lihtsalt ei meeldi.

72 kriteeriumi seas on ka see, et Türgi peab lõpuks tunnustama ELi liikmesmaa Küprose Vabariigi valitsust. Nimelt tunnustab Türgi üksnes nende vägede poolt okupeeritud Põhja-Küprost.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles