Hispaania valimised võitis võimuerakond

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hispaania peaministri kohusetäitja Mariano Rajoy rõõmustab koos toetajatega valimistulemuste üle.
Hispaania peaministri kohusetäitja Mariano Rajoy rõõmustab koos toetajatega valimistulemuste üle. Foto: DANIEL OCHOA DE OLZA/AP

Hispaanias pühapäeval korraldatud erakorralised parlamendivalimised võitis senine võimuerakond, teatas valimiskomisjon, kui kokku olid loetud pea kõik hääled.

Peaministri kohusetäitja Mariano Rajoy konservatiivne Rahvapartei (PP) saab 32.7 protsendilise toetusega 137 kohta 350-kohalises parlamendis, mis on 13 rohkem kui detsembris.

Valistuse iseseisvaks moodustamiseks oleks vaja olnud 176 kohta.

Sotsialistlik Töölispartei (PSOE) tõusis populaarsuselt siiski teisele kohale 23 toetusprotsendi ja 85 kohaga, kuigi lävepakuküsitlused ennustasid, et erakond langeb kolmandaks.

Vasakpoolne liit Unidas Podemos jäi kolmandaks 71 kohaga. Paremtsentristlik Ciudadanos saab viimastel andmetel 32 kohta.

Rajoy kuulutas ennast esmaspäeva varahommikul valimiste võitjaks.

"See on olnud väga raske ja keeruline, kuid me pidasime Hispaania eest tõelise võitluse," ütles Rajoy rahvuslippe lehvitavatele toetajatele.

"Kui me tulime võimule, siis oli Hispaania pankroti äärel ja nüüd enam pole. Nad (Podemos) räägivad, et ajavad asjad võluväel korda, kuid sedasama lubas Tsipras (Kreeka peaminister Alexis Tsipras) Kreekas," jätkas Rajoy.

Detsembris toimunud 350-liikmelise parlamendi valimistel ei õnnestunud ühelgi erakonnal teistest piisavalt ette rebida ning sellele järgnenud koalitsioonikõnelused lõppesid edutult. Küsitlused näitavad, et ükski erakond ei suuda jõupositsiooni saavutada ka käimasolevatel valimistel. Sellisel juhul peavad erakonnad naasma koalitsioonikõnelustele.

Sotsialistide poolt hääletanud 39-aastane David Rico ütles, et tema hinnangul pole uutel erakondadel piisavalt kogemusi.

"Praegu pole aeg mingiteks katsetusteks. Vaadake kasvõi Suurbritanniat," ütles Rico.

"Ma eelistan saatanat, keda ma tunnen, kui saatanat, kellest ma midagi ei tea," sõnas PP valinud 37-aastane Luis Fernandez.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles