R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Iraagi mošees sai pommiplahvatuses surma 14 ja viga 32 inimest

BNS
Iraagi mošees sai pommiplahvatuses surma 14 ja viga 32 inimest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Iraagi sõdurid Abu Ghraibis pärast veebruaris aset leidnud terrorirünnakut, mille korraldamise eest võttis vastutuse Islamiriik.
Iraagi sõdurid Abu Ghraibis pärast veebruaris aset leidnud terrorirünnakut, mille korraldamise eest võttis vastutuse Islamiriik. Foto: AHMAD AL-RUBAYE/AFP

Iraagi pealinna Bagdadi lähedal kärgatas esmaspäeva õhtul plahvatus Abu Ghraibi mošees, surma sai 14 ja vigastada 32 inimest, teatasid võimuesindajad.

Politsei- ja haiglaametnikud kinnitasid ohvrite arvu.

Keegi pole rünnaku eest esialgu vastutust võtnud.

Iraagi eliitväed ajasid pühapäeval sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) pühasõdalased lõplikult välja Fallujah' linnast.

Iraagi peaminister Haider al-Abadi külastas linna kohe peale vabastamist ja lubas, et peagi vallutatakse pühasõdalastelt tagasi ka Mosul.

"Ärgitan kõiki iraaklasi, kus iganes nad ka oleks, välja tulema ja tähistama," lausus Fallujah' haigla ees seisnud Abadi riiklikule telekanalile Iraqiya.

"Heiskame peagi Iraagi lipu ka Mosulis," ütles peaminister, kes viitas Iraagi suuruselt teisele linnale ja viimasele suuremale asustatud piirkonnale, mida IS riigis veel valitseb.

Veebi riputati pühapäeval video, milles pühasõdalased tapavad viis meediaaktivisti. Video riputati veebi ajal, mil rühmitus on jõulise sõjalise surve all Süürias, Iraagis ja Liibüas.

Märksõnad
Tagasi üles