E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Canberra: Brexiti ärevuse ennetamiseks on vaja karmi rändepoliitikat

BNS
Facebook
Comments
Austraalia peaminister Malcolm Turnbull.
Austraalia peaminister Malcolm Turnbull. Foto: ROB GRIFFITH/AP/Scanpix

Austraalia peaministri Malcolm Turnbulli hinnangul on kultuuride paljususe säilitamiseks Austraalias määrava tähtsusega jõuline piirivalve ja karm varjupaigapoliitika ning valitsusjuht tõi hoiatusena näiteks Suurbritannia lahkumise Euroopa Liidust.

Turnbull, kes tahab osutuda valituks laupäeval toimuvatel parlamendivalimistel, kasutab brittide referendumist tulenenud rahanduslikku ja poliitilist kaost, et rõhutada stabiilse valitsuse häid külgi.

Canberra saadab Austraaliasse meritsi saabunud varjupaigataotlejad kaugelasuvatel Vaikse ookeani saartel asuvatesse laagritesse või tagasi koduriiki. Inimõiguslased ja rahvusvahelised organisatsioonid suhtuvad sellesse poliitikasse väga kriitiliselt.

«Kui sul pole tugevat kaitset piiril, siis kaotavad inimesed usu immigratsioonisüsteemi ja see ohustab kogu Austraalia mitmekultuurilisuse projekti,» ütles Turnbull päevalehele The Australian.

«Austraallased peavad teadma, et nende valitsus otsustab, kes Austraaliasse tuleb, kui kaua nad saavad siin viibida ja millised on siinviibimise tingimused,» lisas Turnbull.

Piirijulgeoleku ja mitmekultuurilisuse edu vahel on väga selge seos ning Suurbritannia kodanikest suur protsent tundis, et nad olid kaotanud kontrolli oma piiride üle, lausus peaminister.

Oma väite toetamiseks tõi ta välja Euroopasse liikuva põgenikevoo ja ELi sisese tööjõu vaba liikumise. «Euroopa inimeste vaba liikumisega ei saanud Briti valitsus enam piirata inimeste tulemust Suurbritanniasse teistest Euroopa osadest ... ning see põhjustas Suurbritannias väga suurt ärevust.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles