N, 30.11.2023

Ühendriikides tulistati veel ühte politseiametnikku

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lasust purunenud autoklaas sündmuskohal, kus raskelt haavata sai veel üks politseinik.
Lasust purunenud autoklaas sündmuskohal, kus raskelt haavata sai veel üks politseinik. Foto: Michael Sears/AP

Ühendriikides tulistati pühapäeval veel ühte politseiametnikku, kes vastas koduvägivalla väljakutsele Milwaukee linnas, teatasid võimuesindajad.

Kahtlusalune tulistas politseinikku, kui see istus patrullautos. Korrakaitsja sai raskelt haavata.

Ründaja sooritas varsti pärast seda enesetapu.

Louisiana osariigis Baton Rouge'is lasti pühapäeval maha kolm ja haavati veel kolme politseinikku. Politseiülema kolonel Mike Edmonsoni andmetel oli tulistajaks Kansas Citys elanud 29-aastane mustanahaline mees. Ründaja motiivi osas puudub endiselt selgus, kuid kõige tõenäolisemalt oli tulistamine seotud rassipingetega.

Politseinikud lasid 5. juulil Baton Rouge'is maha 37-aastase relvitu mustanahalise Alton Sterlingi. Strelingi ja mustanahalise Philando Castile tapmine Minnesota osariigis vallandasid USA-s rassilise politseivägivalla vastased rahutused. Kaks päeva pärast Sterlingi ja Castile tapmist lasi mustanahaline sõjaveteran Micah Johnson Dallases maha viis ja haavas üheksat politseinikku.

USA president Barack Obama mõistis pühapäeval hukka rünnakud politseinike vastu ja rõhutas, et sellised asjad peavad lõppema.

"Rünnakud politseinike vastu on rünnakud kõigi meie vastu," märkis Obama.

"Viimastel nädalatel on juba kahel korral korraldatud argpükslikke ja põlastusväärseid rünnakuid politseiametnike vastu, kes panevad meie kaitsmiseks iga päev oma elu kaalule. Need rünnakud rahva teenistujate ning seaduse ja korra vastu peavad viivitamatult lõppema," manitses Obama.

"Mis iganes selle tulistamise motiiviks ka siis oli, nende vaprate korrakaitsjate surm rõhutab neid ohte, millega politseinikud igapäevaselt kokku puutuvad. Me peame endale kogu rahvana selgeks tegema, et miski ei õigusta vägivalda politseinike vastu," rääkis Obama.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles