Mali kuulutas pärast terrorirünnakut välja eriolukorra

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mali president Ibrahim Boubacar Keita 
kutsus pärast terrorirünnakut kokku erakorralise julgeolekukohtumise peaministri, kaitseministri ja armee ülemjuhatusega.
Mali president Ibrahim Boubacar Keita kutsus pärast terrorirünnakut kokku erakorralise julgeolekukohtumise peaministri, kaitseministri ja armee ülemjuhatusega. Foto: HABIBOU KOUYATE/AFP

Mali valitsus kuulutas kolmapäeval välja eriolukorra seoses riigi keskosas aset leidnud terrorirünnakuga, milles tapeti 17 ja sai haavata 35 sõdurit.

Valitsuse teadaandes märgiti ühtlasi, et neljapäeval algab üleriigiline leinaperiood Nampala terrorirünnaku ohvrite mälestuseks ja eriolukord riigis kestab vähemalt kümme päeva.

Ühendriikides baseeruva monitooringufirma SITE andmetel võttis teisipäevase rünnaku eest vastutuse islamistide äärmusrühmitus Ansar Dine, kelle liikmed kiitlesid internetis "võimsa rünnakuga", mille käigus tapeti "kümneid sõdureid".

Samas võtsid rünnaku eest vastutuse ka kaks fulanide rühmitust, kes süüdistasid armeed nende vähemuse väärkohtlemises. Ühte rühmitustest on samuti seostatud islamiäärmuslastega.

ÜRO Julgeolekunõukogu kiitis juuni lõpul üksmeelselt heaks lisajõudude saatmise rahuvalvemissioonile Malis. Prantsusmaa koostas vastava resolutsiooni pärast rünnakuid ÜRO üksuste vastu. Kokku saadetakse Aafrika riiki lisaks 2500 sinikiivrit.

Resolutsiooni kohaselt võivad rahuvalvajad rakendada "kõiki vajaminevaid meetmeid" rünnakute ärahoidmiseks.

MINUSMA nime all tuntud missiooni hakkab täienduse järel kuuluma 15 200 sõdurit ja politseiametnikku ning see saab kaasaegse varustuse ja kiirreageerimisüksused.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles