K, 6.12.2023

Washington suhtub skeptiliselt Venemaa plaani luua Alepposse humanitaarkoridorid

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Süüria valitsusvägede tank Aleppo lähedal. Rahvusvahelised jõupingutused Süüria viis aastat kestnud ja enam kui 280 000 inimese elu nõudnud kodusõja lõpetamiseks ei ole vilja kandnud.
Süüria valitsusvägede tank Aleppo lähedal. Rahvusvahelised jõupingutused Süüria viis aastat kestnud ja enam kui 280 000 inimese elu nõudnud kodusõja lõpetamiseks ei ole vilja kandnud. Foto: SCANPIX

Washington suhtub skeptiliselt Vene ja Süüria võimude algatusse luua Alepposse humanitaarkoridorid, teatas Valge Maja ametlik esindaja Eric Schulz.

«Me uurime Venemaa avaldust humanitaarkoridoridest, kuid arvestades varasemat kogemust, suhtume sellesse pehmelt öeldes skeptiliselt,» ütles Schulz briifingul.

«Peab olema tagatud humanitaarorganisatsioonide takistamatu juurdepääs linna,» rõhutas ta ning lisas, et USA tunneb sügavat muret olukorra üle Aleppos.

Samuti on arvamust avaldanud Prantsusmaa, nentides, et humanitaarkoridorid ei ole usaldusväärne lahendus.

President Bashar al-Assadi režiimi väed on piiranud Aleppo idapoolseid linnaosi alates 17. juulist, toidu ja arstiabita on seal lõksus umbes 250 000 inimest.

Venemaa teatas teisipäeval Aleppo tsiviilelanikele ja alistuvatele opositsioonivõitlejatele humanitaarkoridori avamisest, mille kaudu peaks olema võimalik idapoolsetest linnaosadest lahkuda.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles