Põhja-Korea tegi järjekordse raketikatsetuse

Põhja-Korea meedias juulikuus avaldatud foto raketistardist.

FOTO: KCNA/AFP

Lõuna-Korea armee teatas kolmapäeval, et Põhja-Korea tulistas välja järjekordse ballistilise raketi, mis kukkus merre.

Rakett tulistati välja kohaliku aja järgi kell 07.50 hommikul riigi lääneosas asuva Unyuli linna lähedalt. Viimastel andmetel oli tegemist lühimaaraketiga.

Pyongyangi kõrgeim diplomaat Ühendriikides Han Song Ryol ütles möödunud nädalal, et Washington ületas piiri ja sisuliselt kuulutas sõja Põhja-Koreale, kui kehtestas sanktsioonid riigi liidrile Kim Jong-unile.

USA "ületas punase joone" ning riigi tegevus Korea poolsaarel on tekitanud seal sõjaolukorra, lausus Han usutluses uudisteagentuurile Associated Press. Ühendriikide ja Põhja-Korea vahel võib puhkeda vastasseis, kui USA ja Lõuna- Korea viivad läbi augustisse kavandatud ühisõppuse, lisas diplomaat.

Pyongyangi hinnangul on kõnealuste manöövrite iseloom muutunud agressiivseks, sest väidetavalt valmistatakse neis ette pealetungi Põhja-Korea pealinnale ning riigi juhtkonna tapmist, lausus Han. Kimi kandmine musta nimekirja oli diplomaadi sõnul viimane piisk karikasse.

Pinged piirkonnas on kasvanud pärast Põhja-Korea neljandat tuumakatsetust jaanuaris, millele on järgnenud mitmed raketistardid.

Lõuna-Korea teatas juulis, et Põhja-Koreast lähtuva raketiohu tõttu paigutatakse riiki Ühendriikide raketitõrjesüsteem THAAD.

Jaapan nimetas oma iga-aastases kaitseraportis Põhja-Korea tuuma- ja raketirelvastuse arendamist sügavaks ja vahetuks ohuks piirkonnale ja rahvusvahelisele julgeolekule. Dokument viitas Põhja-Korea tehnoloogilistele edusammudele viimaste tuumakatsetustega, märkides, et Pyongyang võib olla saavutanud võime tuumarelva mõõtmeid vähendada ja lõhkepäid välja arendada.

Tagasi üles