Indias avati Balti uuringute ja kultuuri keskus

Indias Dev Sanskriti ülikoolis avati täna Balti uuringute ja kultuuri keskus.

Uttarakhandi osariigis paikneva ülikooli juurde loodava keskuse avamisel osales osariigi kuberner Krishna Kant Paul ning Leedu, Läti ja Eesti suursaadikud, teatas uudisteagentuur LETA.

«Leedu keelt õpetatakse praegu 47 akadeemilises keskuses üle maailma. Täna lisandub siia ritta veel üks, mis on esimene omataoline Lõuna- ja Kagu-Aasias,» ütles Leedu suursaadik Laimonas Talat-Kelpsa avamistseremoonial.

Ta viitas ka leedu ja sanskriti keele vahelistele sarnasustele ning kinkis keskusele leedu-sanskriti sõnastiku, milles on ka 108 mõlemas keeles identset sõna.

Keskus hakkab pakkuma kolme Balti riigi keele ja nende kultuuride õpet. Keskust hakkab juhtima Läti ülikooli professor Sigma Ankrava.

Dev Sanskriti ülikool tegutseb India põhjaosas asuvas Uttarakhandi osariigis, Haridwari linna lähistel. Vikipeedia andmeil on Dev Sanskriti ülikool eraõppeasutus, mis asutati 2002. aastal. Kool pakub erineva tasemega õpet aladel nagu teoloogia, jooga, alternatiivsed teraapiad, India kultuur, turism, maaelu juhtimine.

Tagasi üles