Afganistani julgeolekujõud tapsid Kabulis ülikooli tunginud sissid

Afganistani politseinikud turvavad rünnakupaika Kabulis.

FOTO: SIPA/Scanpix

Afganistani julgeolekujõud tegid Kabulis lõpu mässuliste rünnakule Ameerika ülikoolile, tappes kaks ründajat, teatas politsei neljapäeva varahommikul ligi 10 tundi pärast seda, kui sissid kompleksi tungisid.

"Oleme lõpetanud puhastusoperatsiooni. Kaks ründajat tapeti," ütles Kabuli politsei kriminaaljuurdlusosakonna ülem Fraidoon Obaidi AFP-le.

Võimud teatasid varem, et sisside rünnakus ülikoolile sai surma üks ja vigastada 27 inimest. Paljud vigastatud on kriitilises seisundis.

Kohaliku meedia teatel päästeti öise operatsiooni käigus sadu üliõpilasi, kellest paljud edastasid sotsiaalmeedias meeleheitlikke abipalveid. Mõned kasutasid uste blokeerimiseks klassiruumide mööblit.

Ülikooli mitmeks tunniks lõksu jäänute seas oli uudisteagentuuri AP fotoajakirjanik Massoud Hossaini, kes sai väidetavalt vigastada ja suutis hiljem koos mõnede kaastudengitega põgeneda.

Rünnak algas kolmapäeva õhtul, kui eraülikoolis oli tavapäraselt palju tudengeid, kellest paljud õpivad töö kõrvalt osalise koormusega.

USA ametniku sõnul abistasid Afganistani julgeolekujõude rünnakuolukorra lahendamisel NATO sõjalised nõunikud.

Ükski rühmitus ei ole rünnaku eest vastutust võtnud.

2006. aastal avatud eraülikoolis õpib rohkem kui 1700 tudengit.

Varem sel kuul rööviti Kabulis kaks Ameerika ülikooli professorit - ameeriklane ja austraallane. Ka nende röövimise eest ei ole ükski rühmitus vastutust võtnud.

Tagasi üles