Obama soovitab Trumpil minna afroameerika muuseumisse

Donald Trump.

FOTO: Reuters/ScanPix

Ameerika Ühendriikide president Barack Obama hurjutas täna vabariiklaste presidendikandidaati Donald Trumpi suhtumist afroameerika kogukonda, mis on tõusnud presidendivalimiste teemaks seoses rahutustega Põhja-Carolinas.

Ühendriikide esimene mustanahaline president võttis afroameeriklased jutuks Trumpi sõnade peale, mille järgi on kogukond kõigi aegade halvimas vormis.

«Ma arvan, et isegi suurem osa kaheksa-aastaseid ütleksid: kogu see orjuse värk ei olnud mustade inimeste jaoks just väga hea,» ütles Obama ABC saates «Good Morning America». Demokraadist president soovitas Trumpil külastada uut afroameerika ajaloo ja kultuuri muuseumi Washingtonis, kus ABC intervjuu läbi viis.

Trumpi viimase aja avaldused mustanahaliste ameeriklaste kohta on olnud vastukäivad. Nii ütles ta neljapäeval Philadelphias valimiskoosolekul, et tänavarahutused on ohuks kõigile rahulikele kodanikele ja need tuleb otsekohe lõpetada.

«Nende vägivaldsete demonstratsioonide peamised ohvrid on neis kogukondades elavad seaduskuulekad afroameeriklased, kes tahavad oma lapsed turvaliselt ja rahus üles kasvatada,» sõnas ta.

Mõni tund varem oli ta aga mõista andnud, et tema arvates on politseitulistamisest vihaleaetuna tänavale tulnud mustanahalised uimastite mõju all.

Tagasi üles