Hollande külastab Calais`d, kuid mitte «džunglit»

François Hollande

FOTO: SCANPIX

Prantsusmaa president François Hollande külastab täna sadamalinna Calais`d enne seda, kui seal olev põgenikelaager, niinimetatud džungel, tema plaani kohaselt lõplikult suletakse.

Prantsuse ja Briti meedia teatel kohtub Hollande Calais`s politsei ja sadama juhtidega ning poliitikutega, kuid esmastel andmetel ei lähe ta laagri olukorraga tutvuma.

Hollande sõnas juba varem meediale, et Calais` laager suletakse ning sisserännanud paigutatakse üle kogu Prantsusmaa asuvatesse ametlikesse põgenike majutuspaikadesse.

Prantsuse presidenti kritiseeriti, kuna Calais´«džunglis» valitsevat olukorda peetakse ebainimlikuks ja selle tõttu langetas ta otsuse, et see paik tuleb jäädavalt sulgeda.

Lisaks avab Hollande Calais` sadama juurdeehituse.

Praegustel andmetel elab Calais`«džunglis» umbes 9000 migranti, kes tahavad jõuda Ühendkuningriiki illegaalselt, üritades peita end sinna suunduvatesse veoautodesse.

Ühendkuningriigi raha eest rajati Calais`sse suunduva maantee äärde ühe kilomeetri ulatuses kaitsetara, mis peaks takistama põgenikel Briti saartele suunduvatele veoautodele pääsemist.

Prantsusmaa võimude käsul lõhuti selle aasta alguses pool Calais` ebaseaduslikust põgenikelaagrist ning kuna Prantsusmaal on järgmisel aastal tulemas presidendivalimised, mille üks põhiteemadest on sisseränne, siis tahab Hollande jätta endast maha märgi, et tema oli just see president, kes Calais`laagri lõplikult sulges.

Hollande sõnas möödunud laupäeval, et Prantsusmaal peavad sisserändajad saama inimliku vastuvõtu osaliseks, saades esitada asüülitaotluse, kuid need, kelle taotlust ei rahuldata, saadetakse riigist välja. 

Tagasi üles