Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ÜRO: Pariisi kliimalepe jõustub 30 päeva pärast

Pariisi kliimalepe kutsub riike seadma endale süsinikdioksiidi emissioonide piiramise eesmärke ning neid iga viie aasta tagant uuendama. FOTO: SCANPIX

Pariisi kliimalepe jõustub 30 päeva pärast, teatas ÜRO kliimaorganisatsioon kolmapäeval.

Pariisi kliimapakti on praeguseks ratifitseerinud 72 riiki, kelle arvele langeb üle 56 protsendi globaalsetest süsinikuemissioonidest.

UN FCCC teatas oma veebilehel, et 2016. aasta 5. oktoobril ületati Pariisi leppe jõustumiseks vajalik lävend.

Pariisi kliimalepe eesmärgiks on piirata globaalne soojenemine sel sajandil tublisti alla kahe kraadi Celsiuse järgi tööstusrevolutsiooni eelse ajaga võrreldes.

Lepe kutsub riike seadma endale süsinikdioksiidi emissioonide piiramise eesmärke ning neid iga viie aasta tagant uuendama.

Kokkulepe lõpetab aastakümneid kestnud erimeelsused rikaste ja vaeste riikide vahel selle üle, kuidas ellu viia mitme triljoni dollari suurust jõupingutust globaalse soojenemise peatamiseks ning tegeleda juba ilmnevate tagajärgedega.

Maailma liidrid ja teadlased on hoiatanud üha rängemate põudade, üleujutuste ja tormide eest, samuti veetaseme tõusu eest maailmameres, mis mõjutab sadade miljonite inimeste elu.

Kokkuleppes rõhutatakse, et kasvuhoonegaaside õhkupaiskamine peab jõudma kõrgpunkti niipea kui võimalik, et siis kiiresti väheneda.

Tagasi üles
Back