P, 10.12.2023

Uurijad: Kremli-vastase ajakirjaniku surm oli õnnetus

Jürgen Tamme
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Opositsiooni toetaja Magomed Jevlojevi plakatiga.
Opositsiooni toetaja Magomed Jevlojevi plakatiga. Foto: ITAR-TASS / Scanpix

Kremli poliitikat kritiseerinud Inguššia opositsioonitegelase Magomed Jevlojevi surma põhjustas uurijate kinnitusel õnnetus.


«Esialgse raporti kohaselt läks üks miilitsa relvadest kogemata lahti ja tabas Jevlojevi pead ajal, kui sõiduk, milles viibisid Jevlojev ja miilitsad, liikus [jaoskonda],» ütles anonüümseks jääda soovinud julgeolekujõudude esindaja RIA Novostile.

Uurijate kinnitusel on ametlik uurimine lõpetatud ja peagi algavad kohtuprotseduurid, kus Jevlojevi surmas süüdi olevad isikud saavad karistuse.

Ajaleht Kommersant teatas esmaspäeval, et uurijad ei pidanud vajalikuks Jevlojevi surma eest vastutava miilitsa töölt kõrvaldamist. Siiani pole avaldatud ka korrakaitsja nime, sest kardetakse opositsioonitoetajate võimalikku kättemaksu.

Hukkunud Jevlojevi perekonda esindav advokaat Mussa Plijev ütles Kommersandile antud intervjuus, et perekond kohtu otsust edasi ei kaeba.
«See oleks kasutu. Kohus teeb igasuguse otsuse, mida võimud teha käsivad ja seetõttu pole mul mingit kavatsust Venemaalt õigust otsida,» täpsustas Plijev.

Augusti lõpus lasi miilits maha Venemaa agressiivset Kaukaasia-poliitikat kritiseeriva veebilehe ingushetiya.ru omaniku Jevlojevi. Sõltumatu võrguväljaande omanik Jevlojev arreteeriti Magasi lennujaamas ja seejärel toimetasid korrakaitsjad ta jaoskonda ülekuulamisele, kuid teekonna kestel toimunud tulevahetuse käigus Jevlojev hukkus.

Varem oli Venemaa kohus andnud käsu veebiportaal sulgeda, sest väidetavalt levitas see ekstremistlikke materjale ja kutsus kohalikke osalema sanktsioneerimata meeleavaldustel.Samuti häiris võime asjaolu, et Jevlojev seadis kahtluse alla Venemaa presidendivalimiste kohalikud tulemused, mille kohaselt sai Dmitri Medvedev 98 protsenti häältest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles