Taliban ründas Pakistanis magavaid politseikadette kalašnikovidega
Hukkus vähemalt 58 inimest.

Mässulised ründasid eile hilisõhtul Pakistani edelaosas Quetta lähistel politseiakadeemiat, võimude teatel sai surma vähemalt 58 ja haavata veel 118 inimest.

Mässuliste sihtmärgiks oli Quettast 20 kilomeetrit lõunas asuv Belutšistani politseiakadeemia.

Kolm Talibaniga seotud rühmitusse kuuluvat meest tungis akadeemia ühiselamu ruumidesse, kus elab umbes 700 kadetti ja külvasid magavad noormehed kuulirahega üle.

«Ma nägin kolme varjatud näoga meest kamuflaažis ja kalašnikovidega,» rääkis üks kadettidest ajakirjanikele. «Nad hakkasid tulistama ja tungisid ühiselamusse, kuid mul õnnestus üle müüri põgeneda.»

Tulevahetus kestis mitu tundi.

Belutšistani siseminister Mir Sarfaraz Ahmed Bugti kinnitas ajakirjanikele, et ründajaid oli kolm. «Esmalt ründasid nad vahitornis olnud tunnimeest, tapsid ta ning sisenesid akadeemia territooriumile,» rääkis ta.

Allikas Quetta haiglast ütles, et tänahommikuse seisuga oli hukkunuid 58. Sama kinnitasid ka julgeolekuallikad.

Pakistani poolsõjaväelise piirikorpuse juht kindralmajor Sher Afgan ütles teisipäeval ajakirjanikele, et ründajad kuulusid keelustatud äärmusrühmitusse Lashker-e-Jhangvi Al-Almi, mis on seotud Pakistani Talibaniga.

Lashker-a-Jhangvi ega ükski teine rühmitus pole toimunu eest vastutust võtnud. Varem on Belutšistanis rünnakuid omaks võtnud äärmusrühmitus ISIS ja Talibanist lahku löönud Jamaat-ul Ahrar.

Kindral Afgan ütles, et julgeolekujõud ja politsei otsivad veel piirkonda läbi võimalike varjunud ründajate tabamiseks.

Tagasi üles
Back