KOHALIK VAADE: Raha ja korruptsioon kuurortlinnas

Raivis Vilūns
, Diena ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Läti korruptsioonivastase võitluse büroo juht Jaroslavs Streļčenoks.
Läti korruptsioonivastase võitluse büroo juht Jaroslavs Streļčenoks. Foto: Wikipedia.org

Paar nädalat enne, kui Läti parlament valib korruptsioonivastase võitluse büroole (KNAB) uue juhi, ning mõnda aega pärast teadet KNABi salastatud dokumentide kadumise kohta saavutas sama asutus ühe suurima töövõidu üle aastate, pidades korraga kinni mitu kahtlustatavat.

Kõik toimus ühe päeva jooksul. Relvastatud mehed pidasid kinni miljonär Jūlijs Krūmiņši ja Läti ühe rikkama omavalitsuse, mereäärse Jūrmala linnapea Gatis Truksnisi ning viisid KNABi peakorterisse. Uurijad pidasid kinni ka Krūmiņšiga seotud endise Parexi panga juhi Jorens Raitumsi. Samuti korraldas KNAB läbiotsimise opositsioonierakonna Südamest Lätile kontoris.

Truksnis on 11 aasta jooksul neljas Jūrmala linnapea, kellel on kaelas korruptsioonikahtlustus. Pole ka ime, sest Jūrmala on Läänemere ääres asuv kuurortlinn, mis asub kõigest 20-minutilise sõidu kaugusel pealinnast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles