P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eelarvekärped tõid ameeriklased tänavatele

Jürgen Tamme
Facebook
Comments
Meeleavaldus Wisconsini osariigi pealinnas Madisonis.
Meeleavaldus Wisconsini osariigi pealinnas Madisonis. Foto: SCANPIX

Hinnanguliselt 70 000 protestijat tuli eile Ühendriikides Wisconsini osariigis tänavatele meelt avaldama eelarvekärbete vastu, mis mis vähendaksid jõustumisel oluliselt osariigi kulutusi.

Selline protestiaktsioon toimus vabariiklasest kuberneri Scott Walkeri juhitavas osariigis juba viiendat päeva. Wisconsini kongressi jõudnud eelnõu vähendaks jõustumise korral oluliselt avaliku sektori töötajate palkasid ja hüvesid, vahendas BBC.

USA põhjaosas asuvat osariiki ootab prognooside kohaselt järgneva kahe aasta jooksul 3,6 miljardi dollari suurune eelarvepuudujääk, mistõttu soovivad võimud vähendada riigitöötajate palkasid, et säästa sel moel 300 miljonit dollarit sama perioodi jooksul.

Protestijad heidavad Walkerile ette asjaolu, et ta pole nõustunud pidama läbirääkimisi ametiühingutega. Kuberneri sõnul on aga eelnõu oluline, kuna see aitab vältida töökohtade kaotamist.

Ühtlasi kiitis USA parlamendi alamkoda eile heaks eelnõu, mis kärbib 61 miljardi dollari võrra järgneva seisme kuu jooksul riigi kulutusi. Edasi liigub eelnõu senatisse, kus on ülekaalus demokraadid ning lõplikult jõustuks see pärast seda, kui president Barack Obama on andnud sellele oma allkirja.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles