R, 8.12.2023

Kerry: USA juhtkonnavahetus ei mõjuta panustamist NATOsse

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
John Kerry.
John Kerry. Foto: SCANPIX

USA jätkab vankumatult panustamist NATOsse, seda hoolimata peatsest juhtkonnavahetusest Ühendriikides, ütles ametistlahkuv välisminister John Kerry teisipäeval Brüsselis.

«Administratsiooni muutumine ei muuda USA vankumatut panustamist meie NATO-kohustustesse,» ütles Kerry oma viimasel kohtumisel NATO välisministritega.

«USA pühendumus NATOle ja artikkel viiele on poliitikaülene,» sõnas ta, viidates NATO kollektiivkaitse tuumpõhimõttele, mille kohaselt on rünnak ühe liikmesriigi vastu rünnak kogu alliansile.

Mure, et Washingtoni ligi 70 aastat kestnud kaitsetagatised Euroopale ei pruugi enam kehtida, tekkis seoses USA presidendiks valitud Donald Trumpi kampaaniaaegse kommentaariga, et ta mõtleks põhjalikult järele, enne kui aitaks NATO liitlasi, kes ei maksa oma osa kaitsekulutustest.

Kerry kinnitas, et nii kongress kui ka Trumpi administratsioon jätkavad NATO toetamist. «Ma olen täiesti kindel, et järgmine valitsus ja kongress on selles ühtsed,» lausus ta.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles