1918. aastaks oli ta ära maksnud perekonna ja sugulaste võlad ja kolinud Helsingis parimasse linnaossa, kus sisustas Merinkatu nurgal endale uue kodu esindusliku saali ja buduaariga. Kultuuris ning poliitikaelus figureeris pikka aega «Hellan salonki».
1920. aastal ostis Hella käest lastud Marlebäcki mõisa Kesk-Soomes Iiti kihelkonnas. Kaheksa aasta vältel olid tal suured saeveskid Karjalas Suojärvil Kaipaa alevis. Kuni 30ndate alguse majanduskriisini õilmitses ning lokkas litti Pühajärve kallas Wuolijoe juhitavate firmade Carelia Timber Со ja Aunuse Puutööstus õlul. Suojärvil tekkis lühikese aja kestel ürgmetsa 3000 elanikuga asula, autode, kinode, võõrastemajade ja uhkete äridega. Aastail 1914–1931 oli Wuolijoki mitmete Ameerika, Belgia jt maade firmade peadirektor Soomes. Ta kontrollis puidu väljavedu Soomest ja oli üldse üks arvestatavamaid isikuid Soome ärielus. Wuolijoe salong ja mõis kujunesid kohaks, kus käisid koos ärimehed, diplomaadid ja kunstnikud ning kus sõlmiti nii mitmedki tehingud.
Marlebäcki mõisa seadis ta eeskujulikku korda. Peahoone renoveeriti valgeks, kahekorruseliseks, inglise stiilis rõduga häärberiks, vaatega järvele. Seal ei puudunud laudad, tallid, sepikoda, veski, pagaritöökoda, aidad, kasvuhooned ja loomulikult Hella lemmik – soome saun. Mõisatöölistele tehti tantsulava ja randa suplushoone. Oma isale-emale ehitas ta Marlebäcki mõisa koguni omaette majakese, kus nood said vanuigi elada. Ema läks, kaks kätt risti rinnal, 1929. Isal tuli kolida veel korraks Jokelasse. Ärateeliseks sai ta 1942.
Hella soetas oma mõisasse muinasjutulise hinna eest Šotimaalt väga hea piimakarja ja võttis kasutusele uusimad seadmed ja töövõtted. Rääkimata kõigi tööde mehhaniseerimisest ja elektrifitseerimisest. Hea meelega võttis ta sinna praktikale eestlastest üliõpilasi. Hella pidas tavaliselt suuri ja kiireid autosid, millega ta kihutas äri ajades Soome ühest otsast teise. Ta oli tol ajal täiesti ainulaadne ärinaise tüüp. Oma tööstusi ja ärisid juhtis ta isiklikult, tehes sageli nädalate pikkuseid sõite kõigisse Euroopa pealinnadesse. Rahvusvahelise äridaamina rääkis Hella vabalt peale eesti ja soome keele saksa, vene, prantsuse, rootsi ja inglise keelt; tegi sporti, ratsutas, oli alati elurõõmus, ajas raha kokku – ja oli veendunud kommunist. Suurejoonelise puiduäri lõpetas ülemaailmne majanduskriis. Kuid 1931 õnnestus Hellal Moskva tutvuste abil enda kätte saada nõukogude naftaekspordiga tegelev firma Suomen Nafta ja äritegevus õitses kuni 1938. aastani.