Trump lubas tuhandete töökohtade Ühendriikidesse naasmist

Donald Trump ja Masayoshi Son on sõbralikes suhetes.

FOTO: BRENDAN MCDERMID/REUTERS

USA presidendiks valitud Donald Trump lubas, et tuhanded välismaa töökohad naasvad kodumaale, edastas kolmapäeval teiste seas uudistekanal CNBC.

Trumpi kinnitusel toob näiteks mobiilvõrguettevõte Sprint välismaalt Ühendriikidesse 5000 töökohta ja võrgufirma OneWeb loob 3000 uut töökohta.

Trumpi sõnul on selles osas saavutatud kokkulepe jaapanlaste ettevõtte Softbank tegevjuhi Masayoshi Soniga. Softbankile kuulub enamus Sprintist ja sel on investeeringud OneWebis.

Varem sel kuul teatasid Trump ja Son kokkuleppest, et SoftBank investeerib Ühendriikidesse miljardeid dollareid ja üritab kokku luua ligi 50 000 töökohta.

USA tehnoloogiakontsern IBM lubas detsembri keskpaiku, et järgmise nelja aasta jooksul palgatakse 25 000 uut töötajat. Tehnoloogiahiiu tegevjuht Ginni Rometty ütles, et 6000 inimest palgatakse juba järgmise aasta jooksul.

Kontsernis töötas eelmise aasta lõpul 378 000 inimest.

Ettevõte tegi otsuse teatavaks päev enne seda, kui USA presidendiks valitud Donald Trump kohtub tööstusjuhtidega, keda on kutsunud üles leidma võimalusi majanduskasvu ja tööhõive edendamiseks.

Trump teatas mõned nädalad tagasi nõuandva kogu moodustamisest, kuhu hakkavad kuuluma üle kümne äri- ja tegevjuhi ning kes hakkavad käsitlema töökohtade loomist ja majanduskasvu kiirendamist. Presidendi Strateegia ja Poliitika Foorum koguneb Valgesse Majja esmakordselt 2017. aasta veebruari esimesel nädalal, pisut pärast Trumpi ametisseastumist 20. jaanuaril.

Kogu hakkab juhtima investeerimisfirma Blackstone Group tegevjuht Stephen Schwarzman. Selle liikmete seas on General Motorsi tegevjuht Mary Barra, JPMorgan Chase'i tegevjuht Jamie Dimon, Wal-Marti poeketi tegevjuht Doug McMillon, IBM-i tegevjuht Ginni Rometty, BlackRocki tegevjuht Larry Fink ja Walt Disney tegevjuht Bob Iger.

Trump lubas hoida töötleva tööstuse töökohad USA pinnal ja seada majanduskasvu sihiks neli protsenti aastas. See on viimastest aastatest umbes kaks korda suurem.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles